O nas

Hard-Pc.pl to serwis internetowy w całości poświęcony branży IT. Prace ruszyły w marcu 2006 roku, a dzięki motywacji oraz dużemu zapałowi redakcji i programisty, oficjalny start strony odbył się jeszcze w tym samym miesiącu, dokładnie 27 III 2006r. Datę tą uznajemy za urodziny Hard-Pc.pl i początek naszych działań na rynku serwisów IT. Zgrany zespół pozwala nam nieprzerwanie dostarczać najnowszych informacji oraz publikacji związanych ze sprzętem komputerowym. Niemal dwa lata istnienia (na dzień 24.02.2008) to okres, przez który udało nam się wyrobić dobrą opinię wśród czytelników, pozyskać wielu partnerów, ( lista znajduje się w tym dziale) oraz stać się podmiotem gospodarczym, dzięki czemu śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy stabilną, niezależną marką wśród polskich vortali tematycznych.

Staramy skupić się na interakcji z użytkownikiem, dlatego też umożliwiamy komentowanie każdej publikacji pojawiającej się na naszej stronie. Chcemy poznać opinię na temat prezentowanych przez nas materiałów, chętnie słyszymy słowa krytyki, motywuje nas to do kolejnych działań i pozwala na uniknięcie błędów. Do dyspozycji naszych użytkowników oddaliśmy forum opierające się na szybkim i nowoczesnym skrypcie Invision Power Board. W grudniu 2007 roku wdrożyliśmy autorski system zarządzania treścią (CMS) będący dziełem Pawła Kowalewskiego, który w żaden sposób nas nie ogranicza, a jest przy tym szybszy i mniej zasobożerny od popularnych darmowych skryptów.

Niespełna rok od zmiany CMSa zmieniliśmy koncepcje na wygląd witryny oraz to w jaki sposób chielibyśmy nią zarządzać, wymusiło to na nas kolejną modyfikację. Obecne oskryptowanie stworzone przez Roberta Gontarczyka jest jeszcze bardziej rozbudowane od poprzedniego, szybsze i co najważniejsze proste w rozbudowie, dzięki czemu nie planujemy kolejnych zmian całego oprogramowania w najbliższych latach.

Wraz z rozwojem serwisu zmieniał się jego wygląd, poniżej prezentujemy screeny poprzednich layoutów. Niestety, nie posiadamy zachowanych zrzutów ze wszystkich designów, dlatego zamieszczamy jedynie dwa ostatnie.


Strona podlega ochronie prawnej zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 ). Kopiowanie i/lub rozpowszechnianie artykułów w całości lub w części bez zgody redaktora naczelnego lub jego zastępcy zabronione. Wszystkie znaki i loga użyte na stronie należą do ich właścicieli. Zostały użyte jedynie w celach informacyjnych. Działanie na szkodę serwisu Hard-Pc.pl poniesie za sobą konsekwencje prawne.