Marine Cool - koncepcja Asusa

Autor: Bartłomiej Kanar 2009-02-28 01:07

Asus, jako jeden z liderów rynku płyt głównych, od zawsze wyróżniał się innowacyjnymi rozwiązaniami. Często to, co zrobiła ta firma, wytyczało trendy wśród innych producentów, nic więc dziwnego że inżynierowie Asusa intensywnie pracują nad przyszłością. Do sieci wyciekły zdjęcia płyty Asus Marine Cool - będącej oczywiście modelem koncepcyjnym.

W kwestii złącz, umieszczono tu podstawkę LGA775, sześć portów SATA i po dwa złącza PCI, PCI-E x1 i PCI-E x16. Pierwsza ze wspomnianych nowości to sloty na pamięć RAM - znajdziemy tu dwa, ale na kości SO-DIMM, znane z laptopów. Uwagę zwraca także system chłodzenia - radiatory (przypominające nieco budowle ze Starcrafta) są tu wspomagane przez ceramiczną powłokę w żółtym kolorze, którą przypomocowano pod płytą. Trzecią nowością jest umieszczenie obok ceramicznej wstawki ogniw itowo-jonowych, które mają działać podobnie do UPS'a.

Marine Cool w tej formie do sprzedaży raczej nie trafi, ale część z tych rozwiązań ma szansę trafić w przyszłości do normalnych płyt.