OCZ 2x512DDR PC3200 Premier Series

Autor: Kamil Błaszczyk 2007-12-14 16:18

Wprowadzenie

Jakiś czas temu, po wielu tygodniach naszych starań i oczekiwań, do redakcji trafiły pierwsze sprowadzone zza oceanu pamięci OCZ Dual Channel EL PC-3200 2x512DDR. To dzięki uprzejmości firmy ExtremeMem.pl mamy dziś przyjemność zaprezentować ich test. Marka OCZ kojarzy się zapewne wielu osobom właśnie ze świetnymi pamięciami, posiadającymi ogromny potencjał overclcokingu. Czy w dobie wstrzymywania produkcji pamięci typu DDR OCZ nadal stawia na potencjał? Tego dowiemy się w dalszej części artykułu.

Jak już wcześniej wspomniałem trafiły do nas dwa zestawy Dual Channel (4x512MB), kości prezentują się świetnie, masywne, złote radiatory z logiem producenta sprawiają wrażenie, że muszą odprowadzać ogromne ilości ciepła.

Podkręcanie, OCZ, RAM, Overclocking

Wygląd tak mi przypadł do gustu, że mój zapał do ich testowania przepadł w mgnieniu oka, chciałem je powiesić na ścianie.

Podkręcanie, OCZ, RAM, Overclocking

Podkręcanie, OCZ, RAM, Overclocking

Od razu na wstępie postanowiłem sprawdzić wyważenie modułów.... i tu nie miła niespodzianka. Z wielkim trudem udało mi się postawić kość po stronie styków, ale przecież wyważenie nie jest istotnym aspektem i nijak przekłada się na wydajność.

Podkręcanie, OCZ, RAM, Overclocking

Po przyjrzeniu się kościom, przystąpmy zatem do ich sprawdzenia. Wkładam 4 moduły do banków pamięci....i tu znowu problem, komputer nie chciał wystartować, dopiero reset biosu załatwił sprawę. Uradowany, że wszystko działa jak należy przystąpiłem do wstępnego sprawdzenia możliwości o/c. Bez zbędnych zabaw ze stopniowym podnoszeniem HTT, ustawiłem je od razu na 280MHz, dając na pamięci dzielnik 166MHz oraz napięcie na poziomie 3V. Zapisuje ustawienia, komputer się resetuje.....i znowu nie ma ochoty wstać. Nie dobrze. Tutaj znów zmuszony byłem do zresetowania ustawień biosu. Tym razem wszystko chodziło jak należy. Do testów jednak postanowiliśmy użyć tylko dwóch modułów 2x512DDR w trybie Dual Channel.

Podkręcanie, OCZ, RAM, Overclocking
. Strony: 1 - 2 - 3 - 4 -