Klawiatury i myszy Genius szczęśliwa rodzinka

Autor: Bartłomiej Kanar 2009-01-08 20:05

Podsumowanie

Po opisaniu wszystkich ważnych aspektów testowanego dziś sprzętu, nadszedł czas na końcową ocenę czwórki „dzieci” Geniusa.

Cena obu myszy jest bardzo podobna – waha się pomiędzy kwotą70 i 80 zł. Są to produkty wygodne i przemyślane, ale z drugiej strony występuje tu interpolacja, a całość ogólnie nie zachwyca, brakuje czegoś co przyciągną oby uwagę. Zważając na to, że za niewiele większe pieniędze można kupić coś skierowanego stricte do graczy – np. Razer Deathadder, trudno polecać zakup Geniusa Ergo 520/525, jeśli ma być to mysz używana do gier. Można o nich myśleć w kontekście multimediów czy pracy biurowej, aczkolwiek pod tym względem nie wyróżniają się niczym bardzo szczególnym.

Genius SlimStar 330 z założenia miał zachęcać do zakupu panelem dotykowym. Owszem, spełnia on swoją funkcję i ładnie wygląda, ale trudno mówić o bezwzrokowym korzystaniu z jego dobrodziejstw. Do niewątpliwych zalet produktu zaliczyć trzeba wygląd i wygodą użytkowania. Za cenę 60 zł jest to niezla propozycja, szczególnie dla osób które nie chcą mieć laptopowego skoku klawiszy, a cenią sobie bajery.

Na koniec zostawiliąmy to, co najlepsze – LuxeMate 525. Jest to klawiatura wszechstronna – dzięki profilom, wbudowanej pamięci i dodatkowemu blokowi klawiszy, z pewnością spodoba się graczom. Normalni użytkownicy docenić wygodę pisania, ciszą i dodatkową sekcję przycisków multimedialnych. Kolejnymi zaletami tej klawiatury są wyjscia Audio, cena (120 zł) i wykonanie, ale niestety nie ma nic za darmo, żeby nie bylo zbyt kolorowo i nie żyło nam się za dobrze - tutaj mankamentem jest niestandardowe rozmieszczenie niektórych klawiszy i ich rozmiary. Kolejnymi zaletami tej klawiatury są wyjścia Audio, cena (120 zł) i wykonanie. Nie ma róży bez kolców – tutaj są nimi niestandardowe rozmieszczenie niektórych klawiszy i rozmiary.

Genius Ergo 520/525
CENA: 70-80 zł

 

Ergonomia, Zmiana DPI w locie, Dodatkowe klawisze
Interpolacja, Za tę cenę można lepiej
Wyróżnienia:
Brak
Dostawca:
Reactor, Komputery, Karty Graficzne
 

Genius SlimStar 330
CENA: 60 zł

 

Dotykowy panel, średni skok klawiszy, Wygoda użytkowania, Cena, Hub USB
łatwo brudzące się plastiki, Nie do końca standardowe rozłożenie klawiszy
Wyróżnienia:
Dostawca:
Reactor, Komputery, Karty Graficzne
 

 

Genius LuxMate 525
CENA: 120 zł

 

Wszechstronność, Blok klawiszy do gier, Wygoda pisania, Cena, Blok klawiszy multimedialnych, Rozbudowane sterowniki
Ilość zajmowanego miejsca, Nie do końca standardowe rozłożenie klawiszy
Wyróżnienia:

Dostawca:
Reactor, Komputery, Karty Graficzne
 

 

Strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 -