Klawiatury i myszy Genius szczęśliwa rodzinka

Autor: Bartłomiej Kanar 2009-01-08 20:05

Wprowadzenie

Wprowadzenie

Planujesz kupić nowy komputer - dobrałeś już mocne podzespoły, którym nie będzie straszna żadna gra. Nie zapominaj jednak, że diabeł tkwi w szczegółach – nie przystoi korzystać z 10-letniej klawiatury i kulkowej myszki, mając high-endowe podzespoły. Marzeniem każdego gracza mogą być urządzenia od Razera czy seria G Logitecha – problem jest taki, że wymarzony zestaw klawiatura + mysz to często wydatek nawet 300 – 500 zł… Do naszej redakcji trafiły cztery urządzenia, produkcji Geniusa, które oferują część tego, co drogie myszy i klawiatury, zachowując przystępną cenę. Czy warto? Zapraszamy do recenzji.

W paczce znajdowały się cztery kartonowe pudełka, zawierające łącznie dwie klawiatury i dwie myszy. Gryzonie to wręcz bliźniacze modele Genius Ergo 520 i Ergo 525. Genialne klawisze reprezentują dwa urządzenia – LuxeMate 525 oraz SlimStar 330. Tylko na pudełku ostatniego modelu nie znajdziemy wyrazu „gaming”, klawiatura wyróżnia się za to czymś innym.

Przedstawienie

Ergo 525

Mysz dociera do nas w kartonowym pudełku, na którym dominują kolory: biały, czerwony i srebrny. Z przodu najbardziej wyeksponowana jest nazwa produktu, a przez okienko wygląda na nas sama mysz. Ponadto znajdziemy tu informacje o maksymalnej czułości 2000 DPI, szybkości skanowania 6.4 megapiksela /sekundę, ośmiu przyciskach, scrollu w technologii 4D oraz zastosowaniu lasera. Po bokach przeczytamy, jakie wymagania systemowe ma Ergo 525 oraz co znajdziemy w środku pudełka. Z tyłu powtórka informacji, które już przeczytaliśmy – tym razem w wielu językach, w tym po polsku.

Wyposażenie jest raczej skromne – oprócz samego gryzonia w pudełku znajdziemy przejściówkę z USB na PS/2, płytę CD ze sterownikami i papierową instrukcję w formacie mini.

Sama mysz sprawia dobre wrażenie. Dominujący kolor – ciemny fiolet – może nie został najfortunniej dobrany, jednak czarne i srebrne wstawki poprawiają efekt, a mysz ma przede wszystkim być solidna i wygodna. Nietrudno domyślić się, że konstruktorzy myszy wzorowali się na Logitechu MX1000 – z wyglądu są to niemal bliźniacze modele.

Waga myszy Genius Ergo 525 to ok. 110g, wymiary - 12,6 * 7,9 * 4 cm

Na górze urządzenia oprócz standardowych dwóch klawiszy i rolki, umieszczono także dwa dodatkowe przyciski. Służą one do regulacji głośności i przy dużej dłoni nie ma problemów z ich dosięgnięciem. Dwa główne przyciski pracują z zauważalnym skokiem i wydają wyraźny klik. Rolka z racji opcji przechyłu na boki wymaga przyzwyczajenia, ale jej pracy nie można nic zarzucić.

Lewy bok to podkładka na kciuk oraz trzy przyciski (wstecz, dalej, zmiana DPI). Konstrukcja jest przemyślana – nie ma prawa dojść do przypadkowego naciśnięcia jednego z trzech guzików. Z prawej strony Ergo 525 nie znajdziemy nic. Oba boki zostały wykonane z gumowanego plastiku, znanego chociażby z myszy Razera.

Na dole myszy znajdziemy cztery ślizgacze i laser.

 

Strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 -