AeroEngine Plus - podmuch rodem z odrzutowca

Autor: Denis Soboń 2008-10-27 20:58

Wygląd

Plus należy do znanej serii AeroEngine. Sama nazwa przywodzi na myśl silnik (konkretniej odrzutowca). Blaszaka wykonano ze stali o grubości 0,6mm, lakierowanej na matowy czarny odcień. Przedni panel, ze względu na różnorakie wycięcia oraz wentylator, wygląda agresywnie. Szuflady na napędy (ew. panele funkcyjne) schowano za uchylanymi wybrzuszonymi drzwiczkami (zamknięcie bez zatrzasków, na magnes). Drzwiczki otwierają się w prawą stronę, co z góry narzuca nam konkretne umiejscowienie obudowy przy biurku.

 

 

Wymiary obudowy:
   - wysokość: 430 mm
   - szerokość: 200 mm
   - głębokość: 440 mm

Standard:
   - ATX, microATX

Materiał:
  - 0,6mm SECC

Kolor:
  - czarny

Opis wnętrza:
11 slotów na urządzenia:
   - 4 x urządzenia zewnętrzne 5.25"
   - 2 x urządzenia zewnętrzne 3.5"
   - 5 x urządzenia wewnętrzne 3.5"

Zintegrowane chłodzenie:
   - przód: 1 x wentylator 140mm
   - bok: 1 x wentylator 180mm

Złącza:
   - 2 x złącze USB 2.0
   - 1 x wejście jack na mikrofon
   - 1 x wejście jack na słuchawki

Na górnej ściance umieszczono specjalny panel, znajduje się na nim przyciski Power On/Off, Reset, diody informujące o pracy komputera, dwa gniazda USB oraz gniazda audio. W przypadku, gdy obudowa stoi „luzem”, np. pod biurkiem – nie ma problemu z włączeniem komputera. Trudności napotkają osoby trzymające swoje maszyny w specjalnych wnękach.

AeroEngine to seria ze specjalnie zaprojektowanym systemem chłodzenia. Wentylator przedni, podświetlany diodami kolorami niebieskiego schowano za aluminiową kratką zapobiegającą dostaniu się brudu lub np. palucha młodszego brata :) Między właściwym coolerem, a kratką umieszczono wentylator łopatkowy, nadający całości wygląd łudząco podobny do silnika odrzutowego. Oczywiście dodatek ten pełni tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną co zdecydowanie podnosi walory estetyczne. Podczas pracy komputera wygląda to naprawdę imponująco. Dookoła przedniego coolera umieszczono całą masę wcięć i wycięć dodających agresywności – ten sam zabieg nie ominął również drzwiczek.

Zerknijmy na boczne ścianki obudowy. Umiejscowiono na nich wyloty powietrza wraz z dużym, bo aż 180mm wentylatorem wyciągającym gorące powietrze z wnętrza tego potworka. Duży cooler przyda się szczególnie posiadaczom kilku kart graficznych (SLI/Crossfire). Wyloty są oczywiście plastikowe, co nie powinno przeszkadzać osobom, które nie mają tendencji do zbyt intensywnego i silnego wierzgania nogami. W zimie zaś, gorące powietrze będzie wylatywać z wnętrza AeroEngine Plus wprost na nasze zmarznięte stopy. Innowacyjność przede wszystkim.

 

 

Zajrzyjmy jeszcze na spód. Tam standardowo 4 podkładki zapobiegające przesuwaniu się obudowy – tym razem wykonane z gumy. Spisują się całkiem nieźle – obudowę niełatwo przesunąć zarówno po podłodze, jak i po wykładzinie.

Strony: 1 - 2 - 3 - 4 -