Oko w oko - Dwie kamery Herculesa

Autor: Bartłomiej Kanar 2008-10-22 19:30

Wprowadzenie

Kamery internetowe są jednymi z popularniejszych akcesoriów, jakie decydujemy się dokupić do komputera PC. Nic dziwnego - są stosunkowo niedrogie,  a pozwalają nam na prowadzenie video rozmów, nagrywanie filmów i robienie zdjęć. Wraz z popularyzacją komunikowania się przez programy typu Skype, rynek został zalany wieloma kamerami. Według statystyk, podawanych przez popularne serwisy cenowe (Skąpiec i Ceneo), prym wiodą urządzenia trzech firm – Logitech, Creative i Microsoft. Czy oznacza to, że mniejsi gracze nie mają nic ciekawego do zaoferowania? Sprawdźmy! Do naszej redakcji trafiły dwie kamery od firmy Hercules, której dystrybutorem na Polskę jest Extrememem. Mowa o Dualpix HD Webcam oraz Classic Webcam. Zapraszam do dalszej części recenzji.

 

 

Co, oprócz kamery?

Oba urządzenia zapakowano w podobnych gabarytów kartonowe pudełka – utrzymane w kolorystyce biało-czerwonej, pełne przeróżnych znaczków (np. kompatybilność z systemem Windows Vista, co nie do końca okazało się prawdą, ale o tym później …), które mają nas nakłonić do kupna właśnie tego produktu. W obu opakowaniach znajdziemy też okienko, przez które wygląda obiektyw – widzimy dokładnie, co „siedzi” w środku.

 

 

Po krótkich oględzinach zewnętrznych, zajrzyjmy do środka.


Dodatki, które obok kamerki znajdziemy w pudełku są dla obu modeli podobne. Producent oprócz obrazu zapewnia nam również dźwięk – dołączony headset jest w obu wersjach taki sam – prosty model z jedną słuchawką douszną i wyginanym mikrofonem. Nie możemy od niego oczywiście wymagać fascynującej jakości dźwięku, bo nie do tego go zaprojektowano. Jak sprawdzi się w swoim zastosowaniu przedstawimy w dalszej części artykułu.

Obok zestawu słuchawkowego znajdziemy standardowe dodatki  w postaci instrukcji obsługi i płyt CD. Te przy Dualpix HD są lepiej opracowane – instrukcja jest wyraźnie obszerniejsza i większa , porusza więcej kwestii, a płyty CD są dwie – jedna ze sterownikami, programem QuickTime 7, druga z aplikacją Microsoft Windows Live Messenger 8.0. Książeczka od Classic Webcam jest lakoniczna i podaje tylko specyfikację, sposoby na instalację i deinstalację. Płyta przy „klasyku” jest jedna i oprócz sterowników zawiera kilka programów, które służą do obróbki zdjęć – szersze informacje w dalszej części.

 

 

 

  Strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 -