3xWolfdale - E8500, E8300 i E8200

Autor: Kamil Lewko 2008-05-10 22:39

Wprowadzenie

Wszystkie korporacje zajmujące się tworzeniem gier i aplikacji dostarczają nam, użytkownikom, coraz większą gamę produktów, które cechują się określonymi rozwiązaniami, zazwyczaj bardzo innowacyjnymi. Niestety w parze z funkcjonalnością idzie ogromne zapotrzebowanie ma moc obliczeniową. Producenci sprzętu komputerowego nie śpią, zacierają ręce i kuszą nas nowymi ofertami produktów. Jednak jak poradzić sobie z wyborem wśród tak wielu ofert? Chętnie służymy naszą pomocą. Dziś przedstawiamy trzy dwurdzeniowe procesory Intela - E8500, E8300 i E8200.

Nowa seria procesorów Intela już przed premierą zdobyła bardzo dużą sławę za sprawą zmniejszonego procesu technologicznego i niespotykanych dotąd technologii, m.in. instrukcji SSE 4.1.

3xWolfdale - E8500, E8300 i E8200

Pierwsze konstrukcje nowej generacji mieliśmy okazję zobaczyć już jesienią zeszłego roku. Jako pierwszy fabrykę Fab 32 opuścił wykonany w 45nm technologii procesor QX9650 o kodowej nazwie Yorkfield. Ustalone przez Intela ceny przyprawiały jednak o zawroty głowy. Zwykłym użytkownikom pozostało czekać na mniej wydajne, i co za tym idzie, tańsze wersje najnowszej serii produktów Intela. Na szczęście gigant z Santa Clara nas nie zawiódł i już od dłuższego czasu możemy znaleźć na półkach całą gamę procesorów. Wśród z nich znajdziemy też te, na które może sobie pozwolić statystyczny Polak. Z dzisiejszego zestawienia najbardziej tajemniczy jest E8300, ponieważ do tej pory nie został oficjalnie wprowadzony na rynek. Z niecierpliwością oczekujemy go w sklepach, gdyż za sprawą tej konstrukcji ma potanieć jego młodszy brat, E8200. Seria E8XXX przeznaczona jest do domowych komputerów, ma zapewnić odpowiedni komfort zarówno podczas pracy biurowej jak i grania w najnowsze produkcje. Jednak dla wielu osób największym atutem Wolfdale’ów będzie drzemiący w nich potencjał OC, który postaramy się odkryć.. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak dużo darmowej mocy udało nam się uzyskać oraz jak spisują się w aplikacjach nowe procesory Intela, zapraszam do dalszej części publikacji.

Strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 -