DFI vs Abit - P35 w dłoń!

Autor: Kamil Lewko 2008-03-04 09:31

Wprowadzenie

Oferta producentów płyt głównych jest bardzo szeroka, taka, jak zakres cen jaki przyjdzie nam zapłacić za nie. Kwoty wahają się już od mniej więcej 200zł – płyty low-endowe, do nawet astronomicznego tysiąca – typowy high-end. Często jednak okazuje się, że droższe modele, w których pokładamy duże ilości nadziei na sporą zabawę okazują się w rezultacie mało ‘satysfakcjonujące’.

Do kupna wabią nas nie tylko parametry, czy tzw. marketingowa ‘papka’, ale również wyposażenie, dołączone oprogramowanie i w ostateczności nawet wygląd. Obecnie najpopularniejszym z pośród chipsetów Intela jest P35. Najtańsze modele możemy znaleźć już za poniżej 300zł, droższe natomiast 600zł.

Dziś w szranki staną ze sobą dwie konstrukcje, które chlubią się niemałą popularnością i ogólnie wzbudzają zachwyty na forach komputerowych. Są to Abit IP35 PRO, kosztujący około 500zł i DFI Blood Iron, którego wartość wynosi blisko 350zł. Jak widać, różnica w cenach pomiędzy obiema płytami głównymi kształtuje się na poziomie 150zł, co przy tej półce cenowej nie jest małą kwotą. Czy dołożenie dodatkowych stu pięćdziesięciu złotych zostanie uzasadnione lepszą wydajnością Abita? A może to tylko gra pozorów i DFI wyjdzie obronną ręką? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w dalszej części publikacji. Zapraszamy! Strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 -