Foxconn TLM-566 - Niedrogi przeciętniak

Autor: Jonatan Maciejko 2007-12-14 16:18

Wprowadzenie

Obudowa to bardzo często niedoceniany element komputera. W głównej mierze dlatego, iż jej rodzaj praktycznie nie ma wpływu na wydajność umieszczonej w niej konfiguracji. Dlaczego więc niektórzy potrafią przeznaczyć na ten cel naprawdę spore kwoty pieniędzy? Otóż dzięki dobrej obudowie komputer może stać się chłodny, cichy i mniej awaryjny (hiperbola dotycząca w głównej mierze drgań rezonansowych), a instalacja w niej komponentów może być łatwa, przyjemna oraz bezpieczna. Przykładem, który praktycznie w całości spełnia powyższe atrybuty jest produkt, który gościł już wcześniej na łamach portalu Hard-PC, mianowicie Antec P180B pozostawiając tym samym w redakcji pozytywne odczucie. Tym razem przyjrzymy się bardziej ekonomicznej konstrukcji firmy Foxconn posiadającej romantyczne oznaczenie TLM-566, którą dodatkowo wyposażono w zasilacz ATX o nazwie ISO 450PP-4S. Uwzględniając cenę powyższej obudowy stawia ją w świetle razem z ostatnio przedstawioną obudową – Gigabyte Triton 180, która wypadła dość przyzwoicie. Sprawdźmy czego możemy spodziewać się po produkcie marki Foxconn.

foxconn, yamo, obudowy, tlm-566

Opakowanie i jego zawartość

Obudowa, którą otrzymałem zapakowano w spore kartonowe pudło. Na jego bokach znajdowała się krótka charakterystyka testowanego przedmiotu.

foxconn, yamo, obudowy, tlm-566

W kartonie znajdowała się jedynie obudowa zabezpieczona styropianowymi wytłoczkami, folią bąbelkowa oraz foliowymi “poduszkami” powietrznymi.

Specyfikacja

Materiał 0,6mm stal, tworzywo sztuczne (przedni panel i pokrycie górnej ściany obudowy)
Ilość zatok 5,25" 2
Ilość zewnętrznych zatok 3,5" 2
Ilość wewnętrznych zatok 3,5” 4
Wentylator przedni 80/92/120 mm
Wentylator tylny 92 mm
Standard mATX
Wymiary 180 x 450 x 360 mm (szerokość x wysokość x długość)
Moc zasilacza 350W
Waga 5,6 kg
Strony: 1 - 2 - 3 -