G.Skill F2-8500PHU2-2GBHZ - Marzenie Kowalskiego

Autor: Krzysztof Matusiak 2007-12-14 16:18

Wprowadzenie

Tajwańska firma G.Skill International Enterprise Co., Ltd.została założona w 1989 roku przez grupę "Enthusiasts". Korporacja ta obecnie posiada swoich dystrybutorów i resprzedawców w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Za swój największy cel stawia dotarcie do użytkowników komputera, którzy interesują się ekstremalnym podkręcaniem sprzętu. Firma ta produkuje również różnorodne produkty średniej klasy. Najbardziej pożądanymi produktami G Skill'a są pamięci RAM, które dominują w czołówce najszybszych na świecie.

Dzięki uprzejmości G.Skill Poland, dostaliśmy możliwość przetestowania flagowych pamięci tej właśnie firmy. Mowa tu oczywiście o modelu F2-8500PHU2-2GBHZ.

Pamięci dostarczono nam w plastikowym przezroczystym pudelku, przez które można dostrzec dwie identyczne kości pamięci. Na opakowaniu znajduje się naklejka informująca użytkownika o tym, że w zestawie znajdują się moduły o łącznej pojemności 2 GB i pracują one z magistralą 1066 MHz. Wewnątrz pudełeczka znajdziemy instrukcję oraz karteczkę, na którą naniesiono dane producenta.

G.Skill HZ8500

G.Skill HZ8500

Wyjmując te cuda dokładnie im się przyjrzeliśmy. Kilka minut leżały sobie spokojnie aby każdy mógł je zobaczyć ze wszystkich stron. Jeszcze lepiej natomiast prezentowały się w bankach na płycie. Skromność i prostota czarnych, błyszczących radiatorów na pewno przyciągnie wielu fanów moddingu komputerowego. Jedynym ich minusem jest to, że po dotknięciu zostają na nich widoczne ślady palców, ale to już taka wada wrodzona błyszczących się przedmiotów. Na środku radiatorów umieszczono srebrne logo producenta oraz naklejkę informacyjną.

G.Skill HZ8500

Jak już wcześniej wspomniałem z naklejki umieszczonej na radiatorze możemy odczytać dokładny model pamięci, fabryczne opóźnienia kości, napięcie z jakim pracują, numer seryjny oraz napis RoHS, który oznacza, że pamięci zostały wykonane zgodnie z przyjętą przez Unię Europejską dyrektywą, ograniczająca bądź zabraniającą używania do produkcji układów elektronicznych takich materiałów jak: ołów, rtęć, kadm, czy sześciowartościowy chrom. Dodatkowo naklejka ta służy nam jako gwarancja o czym informuje nas napis – Warranty Void If Removed, co w wolnym tłumaczeniu znaczy – Zerwiesz nalepkę to tracisz gwarancję.

Jak widać pamięci prezentują się bardzo dobrze, jedynie co nam przeszkadzało to 6-ścio warstwowe, zielone PCB. Oczywiście nie z racji ilości warstw, lecz jego koloru. Po prostu według nas jego kolor gryzie się troszeczkę z czarnym radiatorem.

G.Skill HZ8500
Strony: 1 - 2 - 3 -