OCZ Roadster i Rally

Autor: Maciej Niepiekło 2007-12-14 16:18

Wprowadzenie

Od jakiegoś czasu pamięci flash, powszechnie znane jako pendrive’y, stają się coraz bardziej popularne. Wciąż rosnąca pojemność przy coraz większych transferach, niewielkie rozmiary, łatwość obsługi, wszystko to składa się na ogólny sukces tych małych dysków. Można śmiało powiedzieć, że dziś, „peny” zastępują nam dyskietki. Wraz z rozwojem tych urządzeń, zauważyć możemy postępującą ich miniaturyzacje, przykładem może być malutki pendrive, wyprodukowany przez firmę OCZ, o nazwie Roadster. Ale czy małe rozmiary idą w parze z jakością? O tym za chwilę. Najpierw jednak przyjrzyjmy się samemu urządzeniu.

OCZ Roadster

OCZ Roadster
„Zabawkę” dostajemy w szczelnie zamkniętym, plastikowym pudełeczku. Niestety, aby się do niej dostać, musimy je brutalnie rozerwać, bądź rozciąć. Na froncie możemy wyczytać m.in. że Roadster jest objęty 3 letnią gwarancją oraz, nadaje się do przechowywania dokumentów, muzyki, obrazów i filmów. W górnym lewym rogu widnieje informacja o pojemności, w naszym przypadku jest to 1GB. Oprócz tego znajdziemy tu krótką instrukcję jak go „odbezpieczyć”, a także zapewnienie producenta o szybkich transferach. Jak jest z tym w praktyce? Dowiemy się później.

OCZ Roadster
Na odwrocie możemy przeczytać kilka słów o samym urządzeniu, niestety tylko w języku angielskim. Znajduje się tu również informacja, że został on wykonany zgodnie z dyrektywą RoHS (Restriction of Hazardous Substances), której celem jest ograniczenie stosowania substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, oraz ochronę zdrowia i środowiska poprzez odpowiednią utylizację sprzętu.

OCZ Roadster
W zestawie otrzymujemy przedłużacz do USB, który z pewnością przyda się osobom, bez frontowych portów tejże magistrali. Dodatkowo dostajemy skóropodobną opaskę, żeby było za co nosić to „maleństwo”. Strony: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 -