TOP-750P1 U12 EZ...Idealny?

Autor: Kamil Błaszczyk 2007-12-14 16:18

Wprowadzenie

Z dnia na dzień producenci sprzętu komputerowego "wypuszczają" coraz to nowsze układy, prześcigające się w wydajności oraz możliwościach overclockerskich. Wielu z użytkowników komputera zapomina o istotnym aspekcie, który trzeba by wziąć pod uwagę podczas rozbudowy komputera, mowa tutaj o zasilaczu. Nie możemy na nim oszczędzać, jest to po prostu nieopłacalne, co jeśli pewnego dnia z racji zbyt dużego obciążenia ulegnie on spaleniu ciągnąc za sobą sprzęt za nasze ciężko zarobione pieniądze. Firma Topower zdaje się wyciągać rękę dla posiadaczy potężnych maszyn, ukazując światu swoje dziecko sygnowane nazwą „TOP-750P1 U12 EZ”. Jak łatwo się domyślić potwór ten posiada aż 750W, co jest w zupełności wystarczającą mocą nawet do najmocniejszych komputerów.

Trochę o wyglądzie

Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora Topower’a firmy Angela, zasilacz trafił do naszej redakcji w ogromnym pudle. Kilka minut brodziliśmy między poduszkami powietrznymi zanim ręce zatrzymały się na pudełku 750-tki.

Cały box utrzymany jest w tonacji czerwono-czarnej. Na frontalnej części zaznaczono, że produkt gotowy jest do pracowania z kartami graficznymi połączonymi w trybie SLI oraz posiada wsparcie dla procesorów kilku rdzeniowych.

Topower, PSU, Zasilacz, P1, Napięcia

Na tyle opakowania umieszczono tabelę porównującą charakterystykę prądowo napięciową kilku modeli Topower’a.

Topower, PSU, Zasilacz, P1, Napięcia

I tak możemy dowiedzieć się, że TOP-750P1 U12 EZ posiada cztery linie 12V, każda z nich może wykrzesać z siebie natężenie na poziomie 20A.

Nadszedł kres oglądania samego pudełka, zobaczmy co znajduje się w środku.

Oprócz samego zasilacza producent zdecydował się dorzucić kilka akcesoriów mogących się przydać podczas układania kabli. W pudle znajdziemy: instrukcję w języku polskim(!), cztery śrubki montażowe, kilka opasek zaciskowych (standardowych oraz tych na rzepy), a także kabel.

Topower, PSU, Zasilacz, P1, Napięcia
Strony: 1 - 2 - 3 - 4 -