Frost3Duo Vs X2L

Autor: Krzysztof Matusiak 2007-12-14 16:18

X2L

Blok, który dostarczyła mi firma X4Pro nosi nazwę X2L. Otrzymana przesyłka na początku wzbudziła we mnie krytyczną ocenę. Produkt został zawinięty jedynie w folię bąbelkową i antystatyczną (jak można wyczytać na stronie producenta, produkt jest dostarczany w wersji - OEM) jak dla mnie jest to o "ciut" za mało, ale pamiętajmy, że jest to wersja ekonomiczna. Do X2L zostały dołączone 4 śruby do mocowania, szkoda że producent nie pomyślał o jednej zapasowej.

Top bloku jest aluminiowy i anodyzowany na czarny kolor. Multizapinka stanowi integralną całość topu co czyni przedmiot uniwersalnym w aspekcie montażu do każdego "gniazdka". Na płycie multizapinki zamontowano po środku (za pomocą 4 śrub) blok. Na samej górze produktu znajdują się dwa metalowe króćce oddalone od siebie na odległość ~2mm.

Postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej króćcom, są one uszczelnione klejem sylikonowym i według wskazań producenta nie należy ich demontować. Po głębszym zastanowieniu się można dojść do wniosku, że w wyniku wielokrotnego demontażu urządzenia doprowadzą do rozhermetyzowania układu.

Spód bloku wykonany jest z chromowanej miedzi w kształcie koła o średnicy ~ 5cm. Po rozkręceniu X2L widać jego wnętrze. Zostało ono wykonane z kwadratowych pinów, pomiędzy którymi przepływa ciecz.

Strony: 1 - 2 - 3 - 4 -