Frost3Duo Vs X2L

Autor: Krzysztof Matusiak 2007-12-14 16:18

Frost3Duo

Pudełko, w którym znajduje się produkt jest w tonacji pomarańczowej i zostało oznaczone firmowym znakiem. Wewnątrz umieszczony blok nieśmiało zerka na nas przez folię bąbelkową, w którą został zapakowany na wszelki wypadek gdyby kurier chciał sobie porzucać naszą przesyłką. Wraz z samym blokiem do zestawu dołączono 5 śrub mocujących (4 do montażu bloku + 1 zapasowa), pastę termoprzewodzącą oraz multizapinkę.

Sam wygląd bloku wywarł na nas pozytywne wrażenie, gdyż całość wyrobu w części metalicznej została pokryta warstwą niklu. Top bloku wykonany jest z przezroczystej pleksi, co wzbudza dodatkową ciekawość dotycząca budowy i zasady działania. Dzięki dołączonej multizapince jesteśmy w stanie dopasować blok do każdej podstawki procesora jaka pokazała się na rynku.

Wykonanie topu z "plastiku" wydaje się korzystne z punktu widzenia termoizolacji układu. Ponadto w bloku zainstalowano uszczelkę, która oprócz hermetyki, ma istotne znaczenie dla amortyzacji urządzenia.

Dwa widoczne "krzyżaki" sprawiają wrażenie, iż wewnątrz bloku pracują dwie sąsiadujące turbiny, współpracujące z dwoma rdzeniami w zakresie wymiany temperatury chłodzenia rdzeni. Widać, że konstruktor bloku zdecydował się na wykorzystanie takiego rozwiązania z myślą o procesorach dwurdzeniowych.

Jak widać wyżej spód jest wypolerowany na lustro. Do produkcji użyto miedzi, która bardzo dobrze przyjmuje ciepło, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na temperaturę naszego procesora. Dwa metalowe króćce, (do których montowane były węże) są wyposażone w dodatkowe uszczelki. Połączenie uszczelek z pleksą wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Strony: 1 - 2 - 3 - 4 -