Coolink AX8, AX9 i AX12 - Trzej muszkieterowie

Autor: Andrzej Wójcicki 2007-12-14 16:18

Wprowadzenie

Jako że święta już za nami postanowiliśmy przedstawić wam naszą kolejna opowieść, może nie do końca już wigilijną, ale wydaje nam się, że równie ciekawą. Zapraszamy.

Dziś 6 Grudnia z niecierpliwością przetrząsam swój pokój w poszukiwaniu prezentów. Może są tu? Nic….. A może tu je schowali……. Też nic…… Gdy już miałem spisać dzień na straty usłyszałem dźwięk dzwonka do drzwi. Mikołaj?.... Kurier – serce zaczyna bić coraz mocniej, dostane swój prezent, ale na dobry początek otwórzmy mu drzwi. Pokaźna paczka znalazła się już na stole. Nerwowo zaczynam zdzierać opakowanie. Nagle moim oczom ukazały się 3 najnowsze wentylatory od Coolink’a. Nie przeciągając zacznijmy naszą opowieść o limitowanej serii wentylatorów Green Silent Fan

Trzej Muszkieterowie
Emocje już opadły wiec zabierzmy się za przedstawienie naszych dzisiejszych muszkieterów. Będą to 3 wentylatory o rozmiarach 80, 92 i 120 mm

Cooling, Cooling.pl, Cooler, Wentylator

Cooling, Cooling.pl, Cooler, Wentylator

Jak już możemy zauważyć na powyższym zdjęciu cała linia produktów zapakowana jest w tekturowe pudelka. Muszę przyznać ze potrafią przyciągnąć uwagę. Kolorystyka podkreśla zielony kolor wirników, co zapewne było celem producenta. Cała szata graficzna jest schludna i nie zawiera zbędnych elementów. Oprócz podstawowych informacji o rozmiarze i generowanym hałasie dowiemy się także, że jest to limitowana seria coolerów. Na odwrocie każdego z nich znajdziemy dokładną specyfikacje danego wiatraka, ale o tym w dalszej części artykułu.

Najmniejszy - AX8

Cooling, Cooling.pl, Cooler, Wentylator

Cooling, Cooling.pl, Cooler, Wentylator

W pudełku znajdziemy oprócz wentylatora komplet śrubek oraz prostą przejściówkę z 12V na 7V. Wirnik jak już wspomniałem jest zielony, a raczej morski. Nie wyróżnia się on niczym szczególnym. Lekko chropowata powierzchnia i 7 łopatek to coraz częściej spotykane rozwiązania. Korpus wentylatora wykonany jest z przezroczystej plexi. Dużym plusem dla Coolink’a jest zastosowanie dość długich kabli (40 cm), dzięki czemu posiadacze obudów typu big tower nie będą mieli żadnych problemów z montażem produktów. Niestety cały efekt psuje zastosowanie koszulki termokurczliwej jako oplotu dla nich. Nie wygląda to estetycznie, ale spełnia swoja rolę w 100%, a to jest najważniejsze.

Cooling, Cooling.pl, Cooler, Wentylator

Cooling, Cooling.pl, Cooler, Wentylator

Cooling, Cooling.pl, Cooler, Wentylator

Parametry techniczne:

  • Wymiary wentylatora: 80x80x25mm
  • Podwójne kulkowe łożysko
  • Żywotność: 100 000 godzin
  • Prędkość obrotowa: od 950 do 1500 RPM
  • Poziom hałasu: od 9 do 11 dBA
  • Przepływ powietrza: od 25 do 38 CMH
  • Napięcie: 12V
    Strony: 1 - 2 - 3 -